SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Alzheimer hastalığı ve belirtileri nelerdir sorusuna cevaplar

Alzheimer hastalığı

Unutmaya dayalı ve hayatı olumsuz bir yönde etkileyen Alzheimer hastalığı, çağımızda birçok insanın kendinden şüphe etmesine neden olduğu için birçok kişi Alzheimer hastalığı belirtileri nelerdir sorusuna cevaplar aramakta. Bizlerde size Alzheimer hastalığı hakkında bilgi içeren bu konumuzda tüm detaylarını düzenli bir şekilde hazırlayarak sizlere sunacağız. Alzheimer üzerine en etkin belirtiler genel olarak yaşam koşullarında aktivitelerin azalma derecesi, bilinçsel açıdan tüm yeteneklerde bozulma aksamı ve septomlarda davranış değişikliklerinin eşlik kıratı bulunmaması üzerine olmaktadır. 1906 senesinde “Alois Alzheimer” tarafından keşfedilen bu hastalık ilerleyen zamanlarda bilim adamının soyadı ile anılmaya başlanan bir hastalık çeşidi olarak günümüze kadar yer almıştır.

ALZHEIMER HASTALIĞI KARŞI NE YAPILMALI?

Yapılan araştırmalar neticesinde her gün düzenli olarak egzersiz programlarına uyum sağlayarak yaşamı sürdürmek Alzheimer hastalığı karşın %50 etkili bir kalkan oluşturmaktadır. Haftanın 5 gününde sadece yarım saatlik bir egzersiz programına sadık kalmanız Alzheimer hastalığına karşı önlem almanızı sağlamaktadır.
Aşırı ve kronik stres durumları Alzheimer hastalığının dostu olmaktadır. Beyin sağlığını aşırı derecede zedeleyen stres durumu ilerledikçe Alzheimer hastalığına temel bir yapı oluşturmaktadır. Bunun için stresle mücadele etme yolları üzerine araştırmalar yaparak bu doğrultuda beyninizi yoran tüm soru ve sorunlardan kendinizi uzaklaştırın.
Günlük yaşantımızda beynimin düzenli bir stabil çerçevede işlevselliğini yapabilmesi adına mutlaka düzenli ve kaliteli bir uyku çekmeniz gerekmektedir. Günlük programlara sadık kalarak yaşamınızı düzenli bir düzeye getirip, geceleri daha erken belirgin saatlerde uyumaya gayret edin.

 
Yapılan araştırmalara dayalı olarak sosyal yaşantısı pozitif olan insanların hafızalarında ve bilişsel yeteneklerinde büyük artışlar gözlemlenmiştir. Bu nedenle stresin yanı sıra kendinizi odalara kapatmanın bir anlamı da yok. Bununla birlikte size önerimiz günde en az 1-2 saat arkadaşlarınızla veya sevgiliniz yada eşinizle mutlaka dışarıda zaman geçirerek kafanızı dağıtın.

 
Beynimizde vücudumuz gibi sağlıklı ve doğru bir yol izlemelidir. Bu nedenle vücudun direncine bağlı olarak yapısını koruyan beynimizi daha aktif tutabilmek adına sağlıklı ve düzenli bir beslenme programına sadık olmalısınız. Özelliklede sebze ve meyve tüketimlerinize önem göstermelisiniz.  Bol sağlıklı günler dileriz sizlere.

29 Aralık 2016 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 721 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status