SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Bacaklarda Batık

Bacaklarda istemsiz olarak çıkan tüyleri almak gerekir. Bu tüyleri alırken ağda ya da makine ile alınmış olsa da izler meydana gelir. Bu izler kılların köklerinden dolayı ortaya çıkar. İzlere de batık izleri denir.

BATIK İZLERİ NEDENLERİ

Bacaklarda ya da koltuk altında olaşan batık izlerinin nedenleri vardır. Bunun için birçok söylenti olsa bile daha çok belirli nedenleri bulunmaktadır. Bunlar;

  • Bacaklarını alma şekillerine bağlı olmaktadır. Ne kadar çok bacak alma yöntemi değiştirirseniz o kadar çok oluşacaktır. Jiletten ağdaya, ağdadan makine ile alma yöntemlerine kadar farklı çeşitleri vardır. Bunlar arasından sürekli hangisini değiştirirseniz ona göre batıklar oluşacaktır.
  • Kişilerin ciltlerine göre değişiklikler meydana gelecektir. Eğer sizlerin cilt yapınıza göre batık olmasına meyilliyseniz bundan dolayı oluşacaktır.

BATIK İZLERİNDEN KURTULMA YÖNTEMLERİ

Batık izleri her kadının başına gelen bir durumdur. Bunun için sürekli kurtulmak için farklı yöntemler denenir. Bunların dikkatli bir şekilde uygulanması kişilerde meydana gelen batıkların tamamen yok olmasını sağlamasa bile ciddi anlamda azalmasını da sağlar.

  • Bu izlerden kurtulmak için en etkili yöntemler arasında ağda gelir. Sizler de bilirsiniz ki ağda diğer tüy alma yöntemleri gibi değildir. Bir yandan kıllarla birlikte ölü derileri de alır. Ölü derilerin bacaklardan uzaklaşmasından dolayı bu izler bir nebze de olsa azalacaktır.
  • Banyoda kese yapmayı ihmal etmemek gerek. Keseler bayanların vücutlarında olan sadece kirleri değil ölü derileri de uzaklaştıracaktır. Keseler sayesinde ölü deriler giderken batık izlerini de götürecektir.
  • Ponza taşını kuru uygulamak da etkili yöntemler arasında gelir. Ponza taşını sizler de bilirsiniz ki sürdüğünüz yerde ne kadar çok ölü deri varsa onu yok etmek konusunda etkili olmaktadır. Sizlerin sürdüğünüz ponza taşları batık izlerini de ölü deriler ile birlikte götürecektir.
  • Son yılların en çok kullanılan yöntemlerinden biri papaya maskesi olmaktadır. Bacaklarınızda bulunan batık izleri üzerine bu maskeyi uygulayın. Uygulamayı bir hafta boyunca her gün devam ettirdiğiniz sürece bu izlerin kısa süre içinde yok denecek kadar azalmasını sağlayacaktır.

11 Mart 2017 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 673 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status