SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Cilt beyazlatma yöntemleri ve güzelleşmek için uğraşlar

Cilt beyazlatma

Güzelleşmek için büyük uğraşlar veren kadınlar özelliklede yaz aylarında oluşan sıcaklardan ötürü esmerleşen ciltleri için cilt beyazlatma yöntemleri üzerine arayışlara geçmektedirler. Yaz aylarının sıcaklığı ve güneşin oldukça cilde etki etmesinden ötürü esmerleşen kadınlar, daha sonrasında ise cilt beyazlatma için çözümler aramaktadırlar. Bu yöntemler üzerine arayışlara geçen kadınlar genellikle tebeşir tozu ve kireç taşı gibi zararlı maddelerle beyazlaşmak için yöntemler kullanmaktadırlar.

Aslında bu oldukça yanlış bir adım olduğu gibi, cilt sağlıklarını da tehlikeye düşürmektedirler. Bu kapsamda kozmetik ürünleri üzerine de yoğunluk veren kadınlar daha beyaz bir cilde kavuşmak adına neredeyse tüm ürünleri kullanarak ciltlerine yoğun bir şekilde zarar vermektedirler. Bizlerde bu kapsamda sizler için özenle hazırladığımız cilt beyazlatıcı maske tarifleri üzerine bilgiler hazırladık.

LEKELERİ AÇAN BEYAZLATICI MASKE TARİFİ

Yarım tatlı kaşığı kadar toz zerdeçal
2 tatlı kaşığı kadar un
1 tatlı kaşığı kadar taze sıkılmış limon suyu
Hazırlanışı: Hemen yukarıda yer alan tüm malzemeleri temin ettikten hemen sonra bir kase içerisine alarak tüm bu malzemeleri macun kıvamını alıncaya dek karıştırın. Daha sonrasında elde etmiş olduğunuz bu karışımı cildinize uygulayarak yarım saat kadar bekletin ve akabinde soğuk su ile yıkayarak durulayın. Karışım içerisinde yer alan limon suyu sayesinde ciltteki lekelerin açılmasını sağlayacağınız gibi buğday unu sayesinde de cildinizdeki sarkmalara engel olabileceksiniz.

 

 

NEMLENDİRİCİ VE BEYAZLATICI MASKE TARİFİ

1 tatlı kaşığı kadar süt tozu
2 tatlı kaşığı kadar badem
2 tatlı kaşığı kadar bal
Hazırlanışı: İlk etapta havan içerisinde temin etmiş olduğunuz bademi iyice dövün ve sonrasında ise mutfak robotuna atarak un halini alıncaya dek karıştırın. Diğer malzemeler olan süt tozu ve balı un haline getirdiğiniz bademe ilave ederek macun halini alıncaya dek iyice karıştırın.

Elde etmiş olduğunuz bu özel karışımı cildinize uygulayarak 20 dakika kadar cildinizde bekletin ve sonrasında ise soğuk su ile yıkayarak durulayın. Maske içerisinde bulunan badem ve süt tozu cildinizi nemlendirirken, bal ise yumuşatıcı ve onarıcı etkisiyle cildinizi hem beyazlatmakta hem de sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Güzel olmak herkezin en büyük hakkı.

26 Aralık 2016 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 670 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status