SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Çocuk gelişimi ve sağlıklı beslemenin önemi hakkında bilgi

ÇOCUK GELİŞİMİ

Şüphesiz ÇOCUK GELİŞİMİ için her aile bireyleri sağlıklı beslemenin önemi hakkında bilgi sahibi olmakta ve bizde bu konuya dayalı olarak çocuklar için zeka geliştirici yiyecekler üzerine sizler için özel bir bilgi kaynağı hazırladık. Bu kapsamda çocuğunuzun zekasını geliştirmesinde yardımcı olarak kendisini daha iyi hissetmesini ve birçok küçük/büyük sorunları çözebilmesinde yardımcı olabileceksiniz. Zeka geliştiren bu yiyecekler özelliklede beyin fonksiyonlarının daha stabil ve sağlıklı çalışmasını sağlayarak okulda başarı göstermesinde önemli bir yol kat etmektedir. Konumuzun devamında sizlere çocukları için her gün mutlaka tüketilmesi gerekilen zeka geliştirici yiyecekleri hazırladık.

ÇOCUK GELİŞİMİ GÜNLÜK BESLENMEDE “YUMURTA” TÜKETİMİ

ÇOCUK GELİŞİMİ yiyecek tüketimi arasında mutlaka yumurtayı eksik etmeyin. Oldukça zengin bir besin kaynağı sağlayan yumurta özelliklede omega-3 yağ asitleri, kolin ve çinkoyu içerisinde barındırarak çocuklarınızın tüm oluşumlara daha konsantrasyon sağlamasını desteklemektedir. Beyin gelişimi için özelliklede gerekli olan kolin kaynağını içerisinde barındıran yumurta, aynı zaman’da beynin vücut başta olmak üzere tüm iç organlar ile bir arada iletişim kurmasını sağlamaktadır. Çocuklarınıza yumurtayı sabahları veya öğleden hemen sonra süt ile çırparak servis yapabilir ya da dilerseniz omlet tarzında kendisine sunarak tüketmesinde yardımcı olabilirsiniz.

DÜZENLİ OLARAK “BALIK” TÜKETMESİNDE ISRARLI OLUN

Hafızayı geliştiren ve beynin gelişiminde büyük bir katkı kaynağı sağlayan balık, çocuğunuzun gelişimi açısından oldukça önem taşımaktadır. Haznesinde barındırdığı Omeg-3 yağ asitler sayesinde beynin yaşlanmasını engelleyerek daha dinç olmasını sağlayan bu kaynak, aynı zaman’da çocuğunuzun gözlerine de oldukça fayda sağlamaktadır. Zeka gelişiminde büyük bir destekçi olan balık, buna dayalı olarak problem çözme yeteneğini güçlendirmektedir.

HER GÜN BİR KASE “YOĞURT” EKSİK ETMEYİN

Yoğurt çocuğunuzun zeka gelişimini desteklediği gibi, aynı zaman’da kemik gelişimi içinde oldukça önemli bir besin kaynağı olmaktadır. Günlük mutlaka tüketilmesi gerekilen bir doğal probiyotik olan yoğurdun beyin hücrelerine daha iyi katkı sağlaması adına tam yağlı, taze ve şekersiz olanı tercih edilmelidir. Beyin gelişimini oldukça ilerleten yoğurt aynı zaman’da göz gelişimi üzerine de oldukça etkili bir besin kaynağı türü olmaktadır.

MİNERAL DEPOSU “YEŞİL SEBZELERİ” UNUTMAYIN

Tam bir vitamin ve mineral deposu olan yeşil sebzeler aynı zaman’da günlük mutlaka tüketilmesi gerekilen antioksidanlar sınıfında yer almaktadır. İçerisinde bulundurduğu bu kaynaklar neticesinde çocuğunuzun beynine olumlu etkileşimler sunarak zekasında ilerlemeye yardımcı olmaktadır.

26 Aralık 2016 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 723 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status