SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Diş ağrısı ve sebepleri neler olabilir ve önlemek için neler yapılır

Diş ağrısı

 

Diş ağrısı ve sebepleri neler olabilir ve önlemek için neler yapılır

Diş ağrısı Şüphesiz en derin sancılar ve delirtici ağrıların başında  ilk üçe oynamaktadır. Yaş ne olursa olsun diş ve diş eti hastalıkları günümüz dünyasında herkesin çektiği ağrıların başında gelmekte. Çeşitli nedenlerden ötürü diş etinde şişme ve diş sallanması ilerleyen zamanlarda tedavi edilmediği takdirde şiddetli ağrıları beraberinde getiren bir temel etken görevini görmektedir. Özelliklede çürüyen dişlerin kanal tedavisi ve benzeri tedavi türleri üzerine müdahale edilmediği takdirde apseler ve benzeri iltihaplanmalar meydana gelerek kişinin ilerleyen dönemlerde içerisinden çıkılamaz bir hale düşmesini sağlamakta. Bu nedenledir ki; Konumuzun devamında sizlere tavsiye olarak sunacağımız diş ağrısına ne iyi gelir veya diş ağrısı nasıl geçer sorularına cevaplar sunacağız. Bundan önceki belirtmek gerekirse mutlak suretle bir diş hekimine görünmeniz ağız ve diş sağlığınız için oldukça önemli olmaktadır.

DİŞ AĞRISI NEDEN OLUŞUR?

Diş ağrısı kişiye bağlı olarak birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Bu nedenler arasında diş minelerinin aşınması, dişe gelen darbelerden ötürü meydana gelen kırık parçalar, diş etinde oluşan iltihaplanmalar, diş çürümesi ve son olarak yirmi yaş dişlerinin ağız içerisindeki hiyerarşi düzeneğe uyum sağlamaması üzerine oluşmaktadır.

 

DİŞ AĞRISINI GEÇİREN DOĞAL YÖNTEMLER NELERDİR?

 

Diş ağrısı, genellikle ağız sağlığı ile alakalı olup temiz tutulduğu sürece ağrıları minimum seviyeye indirmektedir. Buna dayalı olarak diş ağrısını geçirmek için yöntemler arasında ilk sırada diş fırçası ile dişlerinizi fırçalamanız ve ağzınızı temizlemeniz önerilir.
Gargara ile diş ağrısını dindirme en etkili yollardan biri olmaktadır. Bunun için bol tuz ve az miktarda sirkeli suyu birbirine karıştırarak ağrıyan diş bölgesine iyice gargara yaparak ağrıyı dindirebilirsiniz.
Soğan suyu ile gargara yaparak diş ağrısını geçirme yöntemi de etkili bir yol olmakta. Çiğ halde olan soğanın suyunu ağrıyan dişin bölgesinde gargara yaparak hem ağrıyı dindirebilirsiniz hem de bölgede yer alan bakterileri öldürebilirsiniz.
Gargaralardan bir diğeri de karabiber ile yapılan olanıdır. Karabiber ile suyu karıştırarak gargara yapıp diş ağrısını geçirebilirsiniz.
Diş ağrısında anestezi kavramını oluşturan karanfil, ağrıyı dindirerek bölgenin uyuşmasını sağlar. Karanfil yağı veya karanfil tohumunu ağrıyan dişinize uygulayarak ağrıyı dindirebilirsiniz.

22 Aralık 2016 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 742 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status