SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Doğal antibiyotikler üzerine bilgiler sunacağız

doğal antibiyotikler

Bu konumuzda sizlere ağrılara birebir olan en iyi doğal antibiyotikler üzerine bilgiler sunacağız. Her ne kadar ağrıyı dindiren mucizevi bir özelliğe sahip olsalar da, aslında antibiyotik ilaçlar doktorlar tarafından bile tavsiye edilmediği sürece kullanılmaması gerekilen ilaç türlerine girmektedir. Çok gerekli olmadığı halde kullanan birçok insan var bu durum kişilerde bağırsak florası denilen bölgeye ciddi hasarlar vererek kansere kadar birçok farklı hastalığın oluşmasını sağlamaktadır. Birçok ciddi hastalıkların önünü açan antibiyotik ilaçlar yerine sizlerde evinizde bulunan doğal besinleri kullanarak birçok ağrınızı dindirebilirsiniz.

 

 

KOLLOİDAL GÜMÜŞ

Gümüş solüsyonu 4000 yıldan fazladır doğal antibiyotik sınıfı içerisinde yer alan ve günümüze kadar halen birçok insan tarafından kullanılan doğal bir etkendir. SARS virüsüne kadar birçok tehlikeli ve ölümcül hastalığı yok ettiği söylenilen Kolloidal gümüş, 1900’lü yıllarda yaşayan Alfred Searle tarafından yapılan incelemeler neticesinde birçok hastalıkta bulunan mikrobu yok ettiği saptanmıştır. Yapılan deneyler neticesinde birçok ölümcül mikrobu yok eden bu madde halen birçok insan tarafından kullanılmakta.

 

 

SARIMSAK

Özelliklede grip ve baş ağrılarına iyi gelen sarımsak dünyada bulunan birçok hastalığın korkulu düşmanı olmaktadır. Yüzyıllar boyunca birçok kültürde doğal olarak bir ilaç nihaisi olan sarımsak, 1700’lü yıllarda veba salgınlarında bile sıklıkla kullanılan doğal bir ilaçtır. Haznesinde yer alan allicin isimli enzim sayesinde antibiyotik, antivral, bakteri ve mantarlara karşı kullanılmakta olan antimikrobik özellikleri barındırmaktadır. Bu tür özellikler sayesinde vücudun istemediği hemen her bakteri ve virüse karşı mücadele ederek dışarı atar.

 

 

KEKİK YAĞI

Vücutta yer alan bakteriler zararlı olabildiği kadar yararlı da olabilmektedir. Vücudun benimsediği ve kendisi için faydalı olan bakterilerin diğer kötü bakterilerden ayırt edilmesi için kekik yağı oldukça faydalı olmaktadır. Kekik yağı birçok zararlı bakteri türünü etkisi altına alarak vücuttan dışarı atıp, faydaları olan bakterilerin zarar görmemesini sağlar.

 

 

MANUKA BALI

Doğal antibiyotikler arasında tadı en lezzetli olan manuka balı yenilebilir ve cilde uygulandığı takdirde bile oldukça faydalı olan bir bal türüdür. Ciltte bulunan birçok hastalığa karşı doğal bir ilaç görevi gösteren Manuka balı, cilt üzerinde zararlı faaliyet gösteren birçok virüs ve bakteri yok ederek cildin yenilenmesini sağlar.

31 Ocak 2017 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 717 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status