SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Doğal saç bakımı nasıl yapılır sorusuna cevaplar burada

doğal saç bakımı

Kadınlar giyimleri kadar saçlarına da oldukça özen gösterdiklerinden dolayı kuaförlere gitmekten çok artık doğal saç bakımı nasıl yapılır sorusuna cevaplar bularak kendileri bu işlemleri yapmaktadır. Özelliklede birçok farklı kadın sitelerinde artık doğal saç bakımı  hakkında çok sayıda bilgiler olduğundan ötürü kadınlarda bu durumu göz önünde bulundurarak kuaförde hem kimyasal maddeler içeren hem de pahalı işlemlere tabi tutulan bakım seanslarını ret etmektedir. Bu kapsamda kadınlar evlerinde kendi hazırladıkları karışımlar sayesinde saçlarına doğal bakım yapabilir ve aynı zaman’da diğer kürleri de deneyerek çok daha dolgun ve canlı saçlara sahip olabilmektedirler. Konumuzun devamında sizlere doğal saç bakımı hakkında daha detaylı bilgiler sunacağız.

 

  • Kadınlarda oluşan en yüksek ortak sorunlardan biride yıpranmış saçlar üzerinedir. Yıpranmış saçlar için bakım maskesi yapmak için beş damla kadar badem yağını bir adet muz ile kabın içerisinde iyice karıştırıp püre halini aldırın. Daha sonrasında ise elde etmiş olduğunuz karışımı saçınızın tümüne yayarak derinize nüfuz edene dek yedirin.Haftada en az bir defa uygulayacağınız bu saç maskesinin yıkama evresinde su yerine sade maden suyu kullanarak daha etkili bir çözümleme yapabilirsiniz.

 

  • Uzun saçlar için nemlendirici maske tarifi için iki adet yumurtayı bir kap içerisinde iyice çırparak elde etmiş olduğunuz karışımı saçlarınıza sürerek derinize nüfuz edene dek yedirin ve sonrasında ise kabın alt kısmında kalan karışımı saç uçlarınıza sürün. 30 dakika kadar saçlarınızda beklettiğiniz karışımı daha sonrasında yıkayarak saçlarınızdan arındırın.

 

  • Eğer saçlarınız dökülüyor ise 4 su bardağı kadar kaynamış suya 50 gram kadar lavanta ekleyerek demleyin ve sonrasında süzgeç içerisinden geçirerek kalan suyu saçlarınıza uygulayın ve yarım saat kadar saçlarınızda bekletin. Akabinde saçlarınızı yıkayarak temizleyin.
  • Kuru saçlar için bakım maskesi tarifinde 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ve bir yemek kaşığı kadar balı ufak bir kap içerisinde karıştırarak elde etmiş olduğunuz karışımı saçlarınıza sürün. Yarım saatlik bir beklemeden sonra saçlarınızı şampuanla yıkayarak durulayın. Bu maskeyi haftada iki defa uyguladığınız takdirde saçlarınızda nemlendirici hissini fark edeceksiniz.

28 Aralık 2016 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 646 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status