SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Erkek sağlığını arttıran yiyecekler nelerdir ve faydaları hakkında

erkek sağlığını arttıran yiyecekler

Bu konumuzda sizlere erkek sağlığını arttıran yiyecekler nelerdir ve faydaları hakkında genel bilgiler içeren bir yazı dizisi hazırladık. Konumuza yiyeceklere girmeden evvel öncelikle erkeklerin son dönemlerde kadınlardan daha fazla hastalıklara yakalandığını bildirmek isteriz. Sosyal hayat olarak erkeklerin dışarıda daha fazla kaldığını ve kadınlar gibi dikkat etmediği için kendilerine sağlık sorunları ile ilgili birçok hastalıkların yer aldığı daha görülmekte olunan bir vaka olmaktadır. Konumuzun devamında erkek sağlığına iyi gelen ve erkek sağlığını arttıran yiyecekler hakkında bilgiler sunacağız.

 

 
Brezilya Fındığı: Brezilya’da yetişen ve selenyum oranı en yüksek olan fındık türü olmaktadır. Daha önceleri bilim adamları tarafından selenyumun prostat kanseri üzerine oldukça büyük bir etkisi ve buna dayalı olarak kalkan oluşturduğuna dair bilgilerin yer aldığı bilinmekteydi. Sonrasında yapılan araştırmalarda böyle bir durumun olmadığı, fakat fındık tüketiminin bağışıklık sisteminin tiroid düzenleyici ve sistemi güçlendirdiğine dair iyi bir etkisi olduğu açıklandı.

 

 
Zencefil: Ağrı giderici ve iltihap kurutucu olarak ta bilinen zencefil bunların yanı sıra birçok şifa nihayetini taşıyan etkeni haznesinde barındırmaktadır. Düzenli olarak erkeğin zencefil tüketimi yapması egzersiz, spor ve benzeri durumlarda oluşan kas yaralanmalarına çok iyi geldiği yapılan araştırmalar neticesinde gün ışığına çıkan bilgiler arasında yer almaktadır.

 

 
Çikolata: Kan akışını hızlandıran bir madde içeren çikolata aynı zaman’da birçok farklı vücut faydasının da yer aldığı maddeleri içeren çikolata içeriğinde muazzam faydalar yer almaktadır. Özelliklede siyah çikolata içerisinde yer alan “Flavanols” maddesi kötü kolesterol etkenini dengelediğini ve düzelmeler yaptığını ortaya çıkarmıştır.

 
Avokado: Yağ oranı en yüksek meyveler arasında yer alan Avokado, en iyi cinsinin bulunmasıyla ve buna ek olarak tüketilmesiyle erkek sağlığı üzerinde oldukça olumlu etkiler yarattığı bilim adamları tarafından ortaya çıkan bulgular arasında yer almaktadır. Aynı zaman’da kolesterol dengeleyici bir özelliğe de sahip olan Avokado, diyet yapan birçok kadının listesinde yer alan değişilmez madde eki olmakta.

 

 
Kiraz: Zencefil gibi ağrı kesici bir etkisi olan kiraz, birçok kişi tarafından bilinmeyen bir antibiyotik niteliğini taşımaktadır. Özelliklede kiraz suyunu mutlaka evinizde sürekli barındırmanız gerekmektedir. Kiraz ve kiraz suyu ağrıları dindiren maddesinin yanı sıra kuvvetlendirici ve enerji içeren mineral deposu ile sağlıklı erkeklerin her zaman tercihi arasında yer almakta.

11 Ocak 2017 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 716 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status