SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Göz Tansiyonu Belirtileri Nedir Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz tansiyonu nedir

Glokom olarak bilinen göz tansiyonu genellik ile ilk başlarda kendini belli etmeyen bir hastalık çeşidi olmaktadır. İlerlemesi yıllar boyunca sürebilir. Ve bu durum sayesinde de göz sinirleri oldukça harap olur. Görme oranı her geçen gün azalacaktır ve ilerlemesi yavaş bir şekilde olduğu için artık hasar kalıcı olarak insanların gözlerine yerleşmiş olacaktır.

GÖZ TANSİYONU BELİRTİLERİ

Aslına bakılacak olur ise göz tansiyonu belirtileri kısmını ilk başta anlamak oldukça zor olmaktadır. Çünkü yavaş bir şekilde ilerleyerek kişilerin uzun sürede göz kaslarını bozan bir hastalık olmaktadır. Bundan dolayı kişiler ilk başlangıcın olduğu anlarda direk bunu anlayamaz ve artık hastalık ilerledikten sonra anlamaya başlarlar.

  • Göz içerisinde oluşan kızarıklıklar
  • Görmenin eskiye oran ile daha bulanık bir hale gelmesi
  • Işıklara bakılırken ışıkların etrafında renkli oluşan halkalar görmek
  • Sürekli olarak midenin bulanması
  • Kusma isteklerinin oluşması gibi belirtileri olmaktadır.

Bu belirtiler ortaya çıktığı an artık kişiler bu soruna kesin olarak yakalanmış ve gözlerde istenmeyen hasarlar oluşmuş demektir.

GÖZ TANSİYONU TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Her ne kadar kalıcı hasarlar bırakmış olsa bile gelişen tıp dünyası ile artık bunun için de uygun göz tansiyonu tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Göz sinirlerinde oluşan kalıcı hasarların iyileşmesi için uzun bir süre zarfı gerekli olmaktadır. Bu süreç içerisinde yapılması gerekenler;

  • Bu noktada gözün iç basıncını düşüren ilaçlar ile uygun olan tedavi yöntemi uygulanır. Bunun sadece doktor kontrolü içerisinde olması gerekir.
  • Doktorlar tarafından tavsiye edilen bu ilaçlar daha çok göz damlası şeklinde olmaktadır.
  • Eğer sizlerin ki daha fazla ilerledi ve bu damlalar artık işe yaramıyor ise bu anlarda cerrahi müdahale ya da lazer gibi işlemlerin uygulanması söz konusu olabilir.

Bu tedavi yöntemleri kişilerde oluşan göz kayıplarını tekrar kazanmak için  uygulanmaz. Çünkü göz kasları ve sinirleri kalıcı olarak bozulmuş olmasından dolayı tedavi edilmesi imkansızdır. Burada yapılan işlemin asıl amacı kalan görülen kısmın kurtarılması ve görülme oranının her geçen gün daha da azalmasına engel olmaktır.

 

4 Haziran 2017 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 687 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status