SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Internet güvenliği hakkında sizlere birtakım bilgiler hazırladık

internet güvenliği

Çağımızın en popüler aktivitesi olan internet dünyası beraberinde birçok belayı da getirmekte ve bizlerde bu konuya dayalı olarak internet güvenliği hakkında sizlere birtakım bilgiler hazırladık. İnternet dünyasında sörf yaparken farkında bile olmadığınız anlarda bilgisayarınıza bulaşan virüsler hayati önemler taşımaktadır. Özelliklede alışverişlerinizi veya bankacılık işlemlerinizi kişisel bilgisayarlarınızdan yapıyorsanız eğer, mutlak suretle internetinizin güvende olduğunun kanaatinde olmalısınız. Aksi takdirde kişisel tüm özel bilgileriniz başka kişilerin eline geçebilir ve ciddi manada sizi zarara uğratabilir. Bunun için bir takım önlemler ve dikkat etmeniz gereken noktalara odaklanırsanız bu tür tuzaklardan kaçınabilirsiniz.

 

İNTERNETTE EN SIK RASTLANAN TEHLİKELER

İnternette en sık rastlanan tehlikeler arasında virüsler gelmektedir. Bir haber okumak, bilgilendirici konular veya video izlemek için girdiğiniz web siteleri bazen tuzak siteler olabilmektedir. Özelliklede farklı türden format sağlayan video sitelerinde aşırı bir virüs topluluğu yer almakta ve bu virüsler bazen anti virüsleri bile delerek sisteme sızabilmektedir. Bu nedenle olabildiğince yasa dışı siteler başta olmak üzere güven arz etmeyen sitelere erişimde bulunmayın. Dikkat edeceğiniz unsurlar dışında kendi kişisel bilgisayar güvenliğinizi sağlamak amaçlı bir takım yazılımlardan destek alabilirsiniz. Öncelikle tarayıcılarınızın seçimleri doğru olmalıdır. Tarayıcı seçimi yaparken Google Chrome ve Mozilla Firefox yazılımlarını tercih etmeniz her zaman sizin açınızdan bir artı olacaktır. Gelişmiş tarayıcılar sınıfında yer alan bu yazılımlar tarayıcı görevi gördüğü gibi aynı zaman’da birer anti virüs görevi de görmektedirler.

 

İNTERNET GÜVENLİĞİNİZ İÇİN “ESET INTERNET SECURTY”

İnternet güvenliği için anti virüs programlarından da destek alabilirsiniz. Bu konuda oldukça uzman olan ESET, son dönemlerde çıkarmış olduğu yazılım ürünleri ile dünya genelinde önemli bir yere sahip olmuştur. Özelliklede internet güvenliği kapsamında geliştirmiş olduğu ESET Internet Security sürümü ile birçok kitleyi kendine hayran bırakan marka, bu kapsamda internet üzerinden oluşan tüm tehditlere karşı bir kalkan görevi görmektedir. Oldukça popüler olan bu yazılım ücretli olmakta ve internet forumlarında dolaşan bedava niteliğindeki bu programı asla bilgisayarınıza kurmayın. Nedeni ise korunma desteği alayım derken, bu program içerisinde gizlenmiş virüslere maruz kalmanız üzerine olmaktadır.

2 Ocak 2017 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 607 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status