SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Kadın hastalığı ve hastalıkların bazi sebepleri hakkında

kadın hastalığı

Kadınlarda erkeklere nazaran bir bölgede birden fazla hastalık türü olup, bu konumuzda ise sizlere en sık rastlanan 3 kadın hastalığı üzerine bilgiler sunacağız. Örnek erbabında sadece genital bölgede yer alan hastalıklar doğrultusunda çok sayıda türev yer edinebilmekte. Bu duruma dayalı olarak kadınlarda sıklıkla görülen 3 hastalığı sizler için araştırıp derledik. Kadınlarda sık görülen 3 kadın hastalığı hakkında bilgilere hemen altta yer alan konumuzun devamında inceleyebilirsiniz.

 
CİNSEL FONKSİYON BOZUKLUKLARI
Cinsel tanımı taşıyan bu tür hastalıklar genellikle utangaçlık veya farklı nedenler ötürü pek konuşulmamakta olan bir durum içermekte. Bu nedenden ötürü kadınlar doktor muayenesine giderken genellikle şiddetli ağrı şikayetleri üzerine başvurmaktadırlar. Öncelikli olarak doktorlar kadınların hastalıkları üzerine anatomik bir problemin olup olmaması üzerine incelemelerde bulunmak için kişiye cinsel birliktelik esnasında oluşan fizyolojik durum değişiklikleri üzerine bilgi veriyor. Bu sebeple kişide oluşan miyom yada daha önce geçirilmiş bir doğum sonrası genital yara dokusundan kaynaklandığı saptanmakta. Bu sorun cinsel birliktelik esnasında da ciddi ağrılara neden olabilmektedir.

 
KISIRLIK
Kısırlık vakası erkeklere nazaran kadınlarda daha çok ve sıklıkla görülen bir hastalıktır. Bu durum genel olarak cinsel birliktelik sonucunda bulaşan hastalıklarla birlikte, sosyal yaşama dayalı geç hamile kalma isteği ve endomektriozis hastalığının artış göstermesi gibi benzer sorunlardan ötürü hamileliğin oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Bunun önüne geçmek adına özenti bir yaşamdan uzak durmak ve aynı zaman’da kişisel gelişim hakkında detaylı bilgi sahibi olmak gerekiyor. Yani yanlış verilen kararlar aynı zaman’da sağlığınızı da kötü yönde etkileyen bir faktörü ortaya çıkarmaktadır.

 
PELVİK AĞRILAR
Pelvik ağrılar iki farklı türe ayrılmaktadır. Bunlardan biri en sık ağrı türünü taşıyan ve aynı zaman’da adet düzensizliğini belirti olarak gösteren miyomlara bağlı ağrılar olarak bilinmektedir. Bir diğeri ise, rahim içerisinde yer alan endometrium dokusunun atılmasıyla birlikte rahimde oluşan kasılmalar ve rahim ağzındaki kanalların pıhtılı kanın atılmasıyla oluşan rahim kasılmalarından meydana gelmesidir. Genel kavramda pıhtılaşan kan ve rahimde oluşan kasılmalar doğrultusunda meydana gelen “Pelvik” ağrılar, aşırı derecede şiddetli olup, kimi zaman bel kısmına da ağrıların atıldığı bir rahatsızlık olmaktadır.

30 Aralık 2016 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 767 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status