SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Kadınlarda Göğüs Sarkması

Günümüzde birçok kadının şikayet ettiği durumlardan bir tanesi de göğüs sarkması olayıdır. Kadınlarda göğüs sarkması en çok bebek emzirdikten sonra görülse de, bu olayın yaşı veya durumu yoktur. Genetik olarak ya da başka durumlardan ötürü her yaşta kadında göğüs sarkması görülebilir.

Kadınlarda Göğüs Sarkması Neden Olur?

  • Aslında kadınlarda görülen göğüs sarkmasının en büyük nedeni yer çekimidir. Bunu engellemek için ise sporcu sütyeni takmak en mantıklı hareket olacaktır. Bu tarz sütyenler tam olarak engellemese de yer çekimi etkisini bir nebze azaltmaktadır.
  • Vücutta aşırı kilo alınıp verildiğinde göğüslerde sarkma görülmektedir. Aşırı kilo alındığı zaman vücudun her yerinde olduğu gibi göğüsler de büyür ve dolgunlaşır. Bu nedenle sonrasında kilo verildiğinde ise göğüslerin derisi eski haline gelemez ve sarkma meydana gelir.
  • Belli bir yaştan sonra hormonal yapıda değişiklikler meydana gelir ve meme dokusunda da azalma olabilir. Bu durum aslında normal bir olaydır fakat göğüs sarkmasına neden olur.
  • Kişinin hiçbir etki altında kalmamasına rağmen, doğuştan gelen göğüs sarkması olabilir. Bu durumun nedeni ise göğsü taşıyan doku ve bağların doğuştan zayıf olmasıdır.
  • Anne olup bebeğinizi emzirdikten sonra (özellikle iki çocuk sahibi olduktan sonra) göğüs sarkması meydana gelebilmektedir.

Meme Sarkması Nasıl Engellenir?

  • Ne kadar zorlanırsanız zorlanın, şınav çekmeyi bırakmayın. Şınav, göğüsleri çalıştıran en önemli egzersizlerden bir tanesidir. Bu nedenle düzenli bir şekilde şınav çekildiği zaman, göğüs kaslarının çalışması nedeniyle sarkmalarda azalma görülecektir.
  • Aslında göğüslerinizin masaja da ihtiyacı vardır. Uygun olan yağ ve kremler ile her gün kendinize göğüs masajı yapabilirsiniz. Avuç içleriniz ile göğüslerinizi kavrayarak parmaklarınız ile yukarı doğru çekin ve bırakın. Bu tarz masajlar sarkmaları önlemektedir.
  • Duşa girdiğiniz zaman hücrelerin canlanması için kendinize şok uygulaması yapın. Öncelikle göğüslerinizi sıcak suyla, sonrasında ise soğuk suyla yıkayın. Bu nedenle göğüslerde bulunan kan dolaşımı hızlanacak ve göğüsleriniz canlanıp zamanla dikleşecektir.
  • Göğüs sarkması için en son tedavi olarak göğüs dikleştirme operasyonlarını düşünebilirsiniz. Bu operasyonlar için uzman kişilerden tavsiye alınmalıdır.

13 Mart 2017 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 708 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status