SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Kil maskesi nasıl yapılır ve nelere iyi gelir açıklıyoruz

kil maskesi

Şüphesiz eski çağlardan bu yana kadınların tek ortak derdi olan güzellik konusu günümüz avantajları ile canlanarak farklı boyutlara taşınmakta olup, bizlerde sizlere kil maskesi nasıl yapılır ve benzeri konular ile bunlara cevaplar sunmaktayız. Kadınlar genellikle kozmetik mağazalarında satılan ve kimyevi maddelerden oluşan krem ya da benzeri ürünler kullanmak istemezler. Bunun en açık nedeni ise cilt hatlarında oluşmaya neden olan hasarlar ve benzeri durumlardan ibarettir. Bu nedenle cilt bakımı üzerine yoğun bir dikkat sergileyen kadınlar evde kil maskesi yapımı ve benzeri kür maskeleri ile güzelliğini ön plana çıkartacak işlemler gerçekleştirmektedirler. Kil maskesinin cilde faydaları saymakla bitmiyor. Cilde en etkili faydaları arasında; cildin yağ dengesini iyi bir orantıya sabitlemekte olup, aynı zaman’da cildin yapısını olabildiğince parlak bir düzeye kavuşmasını sağlamaktadır. Konumuzun devamında sizlere cilt için kil maskeleri ile ilgili tarifler sunacağız.

 

KİL MASKESİ GÖZENEK VE SİYAH NOKTALAR İÇİN

Kil maskesi hazırlamak için  çay kaşığı yeşil kil ile birlikte bir tatlı kaşığı kadar papatyayı birbirine ilave ederek iyice karıştırın. Hemen ardından elde etmiş olduğunuz bu karışımı cildinize yedirerek göz çevresine temas etmeyecek şekilde sürün. Cildinizdeki kil maskesini yaklaşık 10 dakika kadar bekledikten sonra soğuk su ile yıkayarak cildinizden arındırın ve kurulayın.
CİLDİ YUMUŞATAN BEYAZ KİL MASKESİ
İki yemek kaşığı kadar beyaz kili ufak bir kap içerisine koyarak üzerine iki yemek kaşığı kadar temiz su koyarak iyice karıştırın. Karşımın krem kıvamını almasına özen gösterin ve hemen ardından bir fırça yardımıyla cildinize iyice yedirerek sürün. Bu karışımı cildinizde yaklaşık 10/15 dakika kadar beklettikten hemen sonrasında ılık su ile cildinizdeki kil maskesini temizleyin.
SİVİLCELER İÇİN YEŞİL KİL MASKESİ
Ufak bir kap içerisine 30 gram kadar gül suyunu ve 3 tatlı kaşığı kadar yeşil kili birbirine ilave ederek, bunlara ekstradan bir dilim kadar limon suyunu da ekleyerek iyice karıştırın. Hemen ardından ise elde etmiş olduğunuz bu faydalı karışımı cildinize yedirerek sürün. 15 dakika kadar cildinizde beklettiğiniz bu karışımı daha sonrasında ise sade maden suyu ile yıkayın ve bir parça pamuk yardımı ile maskeyi cildinizden temizleyin.

24 Aralık 2016 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 676 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status