SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Mutlu bir ilişki için 5 temel kural ile alakalı bilgileri sunuyoruz

mutlu bir ilişki

Bireyler içerisinde oldukları ilişkide mutlu olmak istemektedirler, bizlerde bu konumuzda sizlere mutlu bir ilişki için 5 temel kural ile alakalı bilgileri sunacağız. Hayalinizde var ettiğiniz o mutlu bir ilişki sevdiğiniz insanla yaşamak adına büyük pahalı hediyeler almanıza hiç gerek yok aslında. Bazen bir öpücük, bazen birkaç papatya ve bazen ise gözlerine bakmanız bile size mutluluğu getirecektir ve size mutlu bir ilişki sunacaktır.

 
Aşkın morfini olarak bilinen öpücük aslında mutlu olmanın ve mutlu edebilmenin önemli bir tetikleyicisidir. Aşk erbabında sevdiğiniz kişiyle fiziksel iletişimin en güzel ve en etkili yollarından biri de öpüşmektir. Öpüşmenin sadece tek güzel yönü bu değil tabi ki. Aynı zaman’da kalbin daha hızlı atmasına, kan damarlarının daha genişlemesine ve daha birçok etkili iyi yönleri bulunmaktadır.

 
Birbirini seven çiftlerin doğal ve oldukça zengin bir bağı olan sarılmak birçok derde deva olmaktadır. İşin esprisi bir yana küçücük bir kucaklama ve sevgi göstergesi eşinizle mutlu olabilmek için yeterde artar bile. Çünkü stresi yok eden, serotonin etkisi yaratan ve oksitosin salgılarını daha bir işlevsel hale getiren sarılma duygusu güven ve sevginin en iyi göstergelerinden biri olmaktadır.

 
Mutlu olmanın sırlarından biri de iyi bir dinleyici olmamız üzerinedir. İki dinle bir konuş sözü malumunuz üzerine bilinmekte, hangi birimiz bunu tercih ediyoruz? Hiç birimiz, çünkü partnerimiz konuşunca sıranın bize gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz veya lafı bitmeden atlıyoruz. Bu yanlış, bu nedenle iyi bir iletişim için mutlaka ilk başta iyi bir dinleyici olmamız gerekiyor.

 
İnsanlar yapılan hatalara karşı acımasız olabiliyor, buna hitaben özür dilendiği halde halen affedilmez tavırlar sergileyebiliyoruz. Eşiniziniz yapmış olduğu bir hatadan ötürü kendini cezalandırarak affetmemeniz, hem iç huzurunuzun kaybolmasına hem de mutlu olmamanız üzerine temel yapı oluşturacağını unutmayın. Affetmek gerginliği ve yeniden başlayarak mutlu bir birliktelik geçirmenizi sağlar. Bu nedenle “Affetmek erdemliktir” lafı da aklınızın bir köşesinde kalsın.

 
Gülmek her ne kadar fiziksel bir eylem olarak adlandırılsa da bir diğer yararı ise tamamen mutluluk üzerine ilaç etkisi yaratmasıdır. İhtiyacınız dahi olmadığı zamanlarda bol miktarda gülümseyin. Hele de partnerinize karşı her daim güler yüzlü olmanız kendisini mutlu edecektir. Haliyle sizde mutlu olacaksınız.

31 Ocak 2017 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 1.224 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status