SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Sabah sporu ve kahvaltı hakkında bilmedikleriniz

sabah sporu

Sabah sporu ve kahvaltı hakkında bilmedikleriniz

Sabah sporu ve kahvaltı hakkında bilmedikleriniz. Sabah kahvaltısı ve önemine her zaman vurgu yapılır, çünkü sabah kahvaltısı önemli bir öğündür. Güne sağlam ve enerjik başlamak adına zengin içerikli bir kahvaltı yapmanız gerekir. Günlük ihtiyacınız olan protein ve karbonhidrat ihtiyacınızı kahvaltı sofrasında almanız önemlidir. Ve bir diğer önemli konuysa sabah sporu acaba kahvaltıdan öncemi yoksa sonramı yapılması konusudur.

Günün hangi saatlerinde yemek yemeniz gerektiği aslında tamamen sizin kendi günlük rütininizle ilgilidir. Ve aynı şekilde günlük spor aktivitenizi kendiniz planlamalısınız. Çünkü kendi vücudunuzu siz herkezden daha iyí tanıyorsunuz. Sabah sporu kahvaltıdan önce yapılmalıdır şeklinde bir algı vardır, ancak en iyisi iyi bir kahvaltıdan sonra olandır. Insan uyurken ciddi anlamda enerji kaybeder, ve kahvaltı ile yeni enerji kazanmadan spor da verimli olmanız daha zor olabilir. Yani bu kötülüğü vücudunuza yapmamanız gerekir aslında. Iyi ve enerjik bir güne başlamak için öncelikle zengin ve iyi bir kahvaltı yapıp enerjinizi toplamanız gerekir.

Daha sonra güzel ve verimli bir spor programı ile dinamik kalabilceğiniz bir gün yaşayabilirsiniz. Özellikle yoğun şekilde sabah sporu yapan insanlar spor dan önce gerekli enerjilerini almak zorundadır. Ve bu yüzden kahvaltı önemlidir spor dan önce. Ve spor dan sonra bol vitaminli evde hazırlanmış bir portakal suyu ile güne devam edebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir diğer konuda en az 30 dakika geçmiş olması gerekir kahvaltı ile sporun arasında. Bu şekilde daha verimli olabilirsiniz çünkü. Kahvaltınızda bol bol yumurta yemelisiniz. Yumurta bol miktarda protein içerir. Ve tabiki gerekli olan diğer vitaminleride içerir. Bu yüzden yumurta nın her türlü pişmiş hali size faydalı olcaktır. Güzel ve enerjik bir gün geçirmeniz dileklerimizle. Sağlık her zaman önemlidir. Ve en iyi sağlık düzenli beslenerek iyi spor yapmaktır. Tam da bu yüzden bu vakti kendinize ayırmalısınız. Hem kahvaltı hemde sanah sporu şeklinde güzel bir güne hatta güzel bir haftaya başlayabilirsiniz. Iyi haftalar diliyoruz siz okuyuculara.

18 Aralık 2016 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 456 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status