SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Soft Makyaj Nasıl Yapılır?

Her makyajda olduğu gibi öncelikle cildinizi makyaja hazırlamanız gerekmektedir. İlk olarak cilt temizleme toniği ile cildinizi temizlemelisiniz. Cilt toniğinizi sürdükten sonra kış mevsiminde olsanız bile güneş ışınlarından korunmak amacıyla güneş koruyucusunu da sürmeyi unutmayın. Bu işlemleri gerçekleştirerek cildinizi hem temizlemiş hem de korumuş olacaksınız.

Fondöten, Pudra Ve Allık Uygulaması

Soft makyaj yapmak için fondöteninizi gün ışığı alan bir alanda yapmaya özen gösterin. Çünkü fondöten cildinizde en iyi gün ışığında belli olmaktadır. Gece makyajınız için ise fazla aydınlatılmış bir ortamda yapmanız en iyi yöntemdir. Fondöteninizi seçerken teninize en yakın renkte olması önemlidir ve cildinize uygularken ince bir katman halinde sürmeyi unutmayın. Fondöteninizi sürdükten sonra elinizle ya da sünger yardımıyla yüzünüze iyice yayın. Eğer cildinizde belirli lekeler varsa, ten renginizden daha koyu bir fondöten kullanarak kapatabilirsiniz.

Fondöteninizi sürdükten sonra pudra kullanmak, fondötenin teninizde daha uzun süre kalmasını sağlar. Ayrıca pudranızı şeffaf seçmenizde fayda vardır.

Pudradan sonra allık da kullanmak istiyorsanız, soft makyajı elde etmek için kesinlikle teninize en uygun rengi bulmak zorundasınız. Eğer beyaz tenliyseniz pembe veya kırmızı tonlarını, kumralsanız ise kahve tonlarını tercih etmeniz önerilir. Ayrıca pudranızı yumuşak ve uzun tüylü fırçalarla iyice ve doğru şekilde yaymanız gerekmektedir.

Maskara Ve Ruj Uygulaması

Bütün bu uygulamalardan sonra maskaraya geçebiliriz. Gözlerinizin daha büyük ve çekici görünmesi için kesinlikle siyah maskara kullanmanız gerekmektedir. Fakat soft makyaj için maskarayı tek kat sürmelisiniz.

Bütün bu uygulamalardan sonra en son ruja geçebiliriz. Doğal bir makyaj elde etmek istiyorsanız koyu renklere fazla yönelmemeniz gerekmektedir. İnce dudaklara sahipseniz, süreceğiniz rujun rengine göre bir ton daha koyu dudak kalemi ile dudaklarınızın etrafını çizebilirsiniz. Daha sonrasında ise süreceğiniz ruj ile üzerinden geçin. Böyle bir makyaj sonucunda ise dediğimiz gibi koyu renk rujlardan kaçınmazın gerekmektedir. Pembe, kırmızı, ten rengi vb renkleri kullanarak daha soft bir makyaj elde etmiş olursunuz. Soft makyajlarda daima açık renkleri kullanmanız size daha doğal bir görünüm sağlar.

15 Mart 2017 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 639 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status