SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Sohbet Burada

Klasik bir söz vardır, yalnızlık allah’a mahsustur. Bütün canlılar doğası yaradılışı gereği tek başına yaşam sürmekte zorlanır. Yanında kendi türünden bir canlı daha olduğunda gelişimi ve değişimi bir o kadar pozitif yönde ilerler. Örneğin evde cam kenarında yetiştirilmek istenen bir çiçek ile çiçek bahçesinde yetiştirilen çiçeğin gelişimi güzelliği kıyaslanabilir mi? Bir başka örnek olarak tek başına yetiştirilen bir hayvanla çiftlikte yetiştirilen hayvanın kalitesi aynı olması beklenemez. Bütün canlılarda böyle bir gerekseme varken tabiat ananın en gelişmiş en muhteşem canlısı olan insanda da bu gereksiniz hat safhadadır.

Gün içerisinde hiç söyleşi ve sohbet etmeden akşam ettiğiniz oldu mu hiç? Bence bu mümkün değil. Evden çıktığımız anda iletişime ihtiyaç duyarız. Bir yere gitmek için dolmuşa bindiğimizde gideceğimiz yeri söylemek için konuşmak zorundayız. Aynı şekilde iş yerinde, kendi evimizde, alışverişimizde, en basiti ekmek almaya gittiğimizde bile konuşma ihtiyacı duyarız. Görüldüğü şeklinde insanoğlu günün her saatinde devamlı iletişim ve söyleşi halinde yaşıyor. Kimi zaman bu standart söyleşi yaşamı da doyum etmediği ve farklı gereksinimleri olduğundan insanoğlu farklı arayışlar içine giriyor. Bunun en basiti ve en yaygın olanı internette yer edinen gerek bilgisayarımızdan gerek telefonumuzdan katılabildiğimiz yüzlerce söyleşi siteleri vardır. Bu sitelerden doğru söyleşi odaları seçimi yaparak gereksinimlerimizi karşılayabiliriz.

Bu siteler yararlı olmasıyla birlikte zararlı da olabilirler. O yüzden doğru tercih yapılmalıdır. Mesela herhangi bir mevzu hakkında bilgi almak kendimizi o mevzu hakkında geliştirmek ve bu sayede daha da sosyalleşebiliriz. Kendi mesleğimizden olan yüzlerce insanlarla tanışıp çsafha edinebiliriz ya da farklı mesleklerden insanlarla tanışıp bilgi sahibi olabiliriz. Daha önce gidip görmediğiniz varlığından bile haberdar bulunmadığınız yeni yerler keşfedebilir ve bu yerler hakkında hiç bilinmeyen gerçekleri öğrenebilirsiniz. Hatta konuştuğunuz fert sizin dert ortağınız psikolog görevi yapan bir sanal arkadaşınız bile olabilir. Oturduğunuz yerden sosyalleşmeniniz daha rahat bir yolu olması imkansız. Farklı kültür, farklı din, farklı ırk, farklı meslek, farklı derslik, farklı renkten binlerce insan sizi bekliyor. Haydi, o süre sosyalleşelim hep birlikte.

17 Ekim 2016 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 881 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DMCA.com Protection Status