SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Sohbet ile iletişim hakkında herşey

                             Sohbet Odaları ile iletişim kurmak  ne kadar kolay ve rahat değil mi?

iletişim kurmak artik ne kadar kolay ve rahat değilmi? Çeşitli şekillerde iletişim kurma cağında artık herkezin tercih ettiği bir sohbet aracı vardır. Peki en son ne zaman bu büyük iletişim ağındaki rolünüzü düşündünüz herhangi bir sohbet odaları gibi bir yerde mesela? insanları tanımak amaclımı sohbet edersiniz, yoksa kendinizi anlatmak icinmi, yada bazen söyleyemediklerinizi klavye arkasındamı söylemek amaclı. Peki ya hic düşündünüzmü, siz hep dinleyen tarafmısınız yoksa en çok konuşan tarafmı, sohbetinizde yararlı mesajlar varmıdır yoksa guncel konular ve özel şeylermi konuşursunuz. Bir sohbet odasına girdiğiniz zaman ilk olarak neye dikkat edersiniz? Kanaldaki  nicklermi dikkatinizi ilk ceken olur yoksa kanaldaki topic mi yada motd mi olur? Herkezin  beklentileri farklıdır. Ancak bu kocaman sanal dünyanın icerisindeki rolünüzü hic düşündünüzmü. Bir çok insan özellikle sanal sohbet odalarını yeni arkadaş yada sevgili bulmak için kullanır. Tabiki aralarında bu işi hobby olarak yapanlar var yada günün stresini atmak amaçlı sohbet odalarını tercih edenlerde var. Niyetiniz ve amacınız her ne olursa olsun, yinede cevrenizdeki sanal sohbet severlere saygı ve duyarlılığı eksik etmeyiniz.  Sohbet  diyince aklınıza sizin neler geliyo, işte bu cok önemli bir konudur. Cünki insanların kolaylıkla yalan söyleyebildiği bir ortamdan bahsediyoruz. Kolaylıkla karşısındakinin hayallerini yıka bildiği bir ortamdan bahsediyoruz. Peki ya neden? Aslında bir çok nedeni var ancak sadece bazıları şunlardan ibaret, oda gercek hayatda olamadığnız kişiyi sanal sohbet ortamında olabiliyosunuz. Gercek hayatınızda olamadığınız o ukela kişilik yada o marjinal kişi oluyosunuz. Bu da tamamen sizin egonuzla ilgili aslında. Cünkü başka insanların hissleriyle oynamak ve onları kırmak hatta hayatlarıni maf etmek adına bunları yapıysunuz. Bu yazımdan sonra biliyorumki bir çok arkadaşımız sohbet odalarında ve sanal hayatlarındaki yerlerini birkez daha gözlemlemeliler.

                                  Sohbet ‘de Uymamız gereken cok basit bilindik bir kural

Sanal sohbet ortamında ve real hayatınızda uymamız gereken cok basit bilindik bir kural vardır oda size nasıl davranılmasını isterseniz sizde karşınızdakine o şekilde davranmalısınız. Sohbet odaları sizlere kalıcı arkadaşlıklar suna bilir ancak sizin kendi samimiyetinizde çok önemlidir.  Sanal sohbet ortamında sanal insanlarla tanışmak hatta yepyeni kalıcı arkadaşlıklar kurmanız mumkundur. Fakat kalıcı arkadaşlıklar için dürüstlük önemlidir. Bizler irc severler ve sanal sohbet sever insanlar olarak herzaman bu dostani duygularla davrandık ve en kaliteli sohbet odaları ve mekanlarda görevler aldık.  Cünkü bir sohbet ve iletişim platformunda bir cok değişik kişiler yer alıyor. O yuzden bu koca şarkın dönebilmesi için herkezler üzerine düşen görevi yerine getirmesinde fayda var. Bir çok insan için sanal sohbet sadece zaman geçirmek ve eğlenmek demektir.

Sohbet için en önemli Kurallardan birisi

Peki bu yanlış bir durumudur? Kesinlikle hayır. Ancak unutmamak gerekir ki bu işlerden ekonomik gelir sağlayan arkadaşlarımızda var. Bu yüzden de sohbet ortamında düzeyli ve seviyeli insanların olmasıda cok önemlidir. Ve tabiki herkezin güvenliği ve sorunsuz sohbet edebilmesi içinde önemlidir.  En tatlı ve en güzel bir sohbet ortamı yaratmak bizzat bizlere düşüyor, ve bu işi sadece birlikte başarabiliriz. Ancak bu bir global sorun dur ve bu sorunu ancak her sunucu kendi calışmaları ile düzenleyebilir. Daha guvenilir ve daha saygın insanların ortamlarında sohbet ederek iletişim kurmak icin herkeze büyük işler düşüyor.

 

24 Ekim 2016 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 759 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DMCA.com Protection Status