SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Vücut direnci artıran vitamin bombası smoothie tarifi

Vücut direnci

Vücut direnci artıran smoothie tarifi ve faydaları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Özellikle kış ve soğuk havalarda herkezin malumu üzere hastalıklar yakamızı bırakmaz. Grip ve diğer gereksiz hastalıklar hem bizim hemde yakınlarımızın en büyük düşmanıdır.

Vücut direnci artıran smoothie vitamin bombasıdır

Genellikle hastalıklar kapımıza dayanmadan üşütmeden yada grip olmadan, gereğini yapmayız. Hasta olmadan ilaç almanın hiç bir faydası olmaz. Ancak günlük yaşantımızda vitamin takviyesi yaparak daha dirençli bir vücuda sahip olabiliriz. Ve tabiki bu takviyeyi en iyi doğal şekilde alabiliriz. Nasılmı?
Taze meyveleri kaynatarak yada suyunu sıkarak vitaminleri doğal yollarla alarak daha dinç ve sağlıklı kalabiliriz. Peki vitamin bombası olan meyveler hangileri olabilir dersiniz? Bence olmazsa olmaz olan portakal. Ve tabiki kivi, ve avokado. Portakal ve kivi c vitamini bakımından oldukç zengindir. Ve bunlardan elde edeceğiniz taze meyve parçacıkları hatta suyunu sıkıp biraz taze yoğurtla karıştırarak feci bir vitamin bombası hazırlaya bilirsiniz kendiniz ve sevdikleriniz için.  Son derece vücudunuzun direncini artırmak ve uzun vade de direnciniz olmasını isterseniz. Arada sırada da olsa evde bulunan meyveleri değerlendirip süper etkili karışımlar hazırlayabilirsiniz. Yani kısacası hasta olmamak için en güzel doğal yöntemlerden biri olan bu kolay pratik tüyoyu sizde değerlendirin. Çünkü siz kendinize iyi bakar sağlıklı kalırsanız etrafınızdaki sevdikleriniz içinde okadar fazla faydalı olabilirsiniz.

Güzel bir smoothie tarifi

1 adet elma

1 adet kivi

1 tane muz

2 yemek kasığı yoğurt

Öncelikle elmalar çok küçük dilimlere göre kesilip adeta bir soğan doğrar gibi doğrayınız. Daha sonra kivileri oldukça küçük parçalara göre kesiniz. Ama dikkat edin fazla suyu akmasın çünkü o vitaminler bize lazım. Muzu isterseniz doğrayabilirsiniz göz zevkinize göre. Bu karışımı artık yoğurtla birlikte blender den geçirma zamanı gelmiştir. Tabiki içecek şeklinde olmasını tercih ediyorsanız yoğurt yerine süt kulllanabilirsiniz. Bu karışımı soğuk olarak tüketebilirsiniz. Şimdiden afiyetler olsun ve sağlık dolu günleriniz olsun diliyoruz. Büyük küçük herkezin faydalana bileceği bu karışım size vitamin bombası olarak geri döncektir ve vücut direncinizi ciddi bir şekilde güçlendircektir.

24 Aralık 2016 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 730 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status