SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

 DUDAK BAKIMI

Dudaklar yüzlerde en çok dikkatleri çeken organlardan biri olmaktadır. Mevsim dönüşlerinden şehir değişikliklerine ya da kış aylarına varana kadar birçok nedenden dolayı kuruluk ya da çatlama meydana gelebilir. Bunun için uygulanması gereken dudak bakımı noktasına dikkat etmeniz gerekir.

KIŞ AYLARINDA DUDAK BAKIMI

Kış ayları oldukça soğuk geçer. Bu yüzden kişilerin dudaklarında ciddi anlamda çatlaklar gibi durumlara neden olabilir. Böyle bir durumun söz konusu olmasından dolayı kişilerin dudak bakımı için gereken işlemleri dikkatlice yapması gerekir.

  • Evlerde de rahat bir şekilde yapacağınız yöntemlerden ilk sırada geleni dudak nemlendirici kremler olmaktadır. Dışarı çıkmadan önce ve dışarıdan eve gelince sürdüğünüz kremler sayesinde çatlaklar ve kuruluklar hızlı bir şekilde ortadan kalkacaktır.
  • Dudak bakımı için dikkat edilmesi gereken bir nokta yapılan tüm işlemlerin doğal olması gerekir. Kimyasal madde içeren ürünler kullanıldığı zaman dudaklar daha çok çatlaklar ya da kuruluklarla karşı karşıya gelebilir.
  • Bal maskesi bunlar arasında en çok tercih edileni olmaktadır. Yoğurt ve balı karıştırıp dudaklarınıza sürmeniz on dakika geçtikten sonra yıkamanız yeterli olacaktır. Bu sizlerin dudaklarında oluşan çatlaklardan ölü derilere kadar her şeyin yok olmasına etki edecektir.
  • Taze sıkılmış elma suyunun botoks etkisi verdiğini de unutmamak gerekir. Elma suyu ile dudaklarınızı günde dört ya da beş kere ıslatabilirsiniz. En ufak bir yan etkisi olmazken botoks etkisi olmasından dolayı hem dolgun durmasını hem de çatlaklardan kurtulmasını sağlar.
  • Kakao yağı maskesi bunlar arasında tercih edilen yöntemlerden biri olmaktadır. Eğer kakao yağını dudaklarınıza sürerek işlemlerinizi yaparsanız istediğiniz gibi kış aylarında dudaklarınızı korumuş olacaksınız.
  • Zeytin yağı maskesi dudakları nemlendirmek konusunda bir numara olmaktadır. Eğer sizler dudaklarınızı eskisi gibi görmek istiyorsanız pekmez ve zeytin yağını karıştırmanız yeterli olacaktır. Bunlarla dudaklarınızı istediğiniz kadar nemlendirebilirsiniz. Nemlendirme konusunda en ufak bir sınırlama olmadan yapacaksınız.
  • Kayısı suyu da en az bunlar kadar etkili olan bir yöntemdir. Dudak bakımı için kayısı suyu en iyi nemlendirici maddeler arasında yerini alır.

15 Mart 2017 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 794 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status