SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Findeks kredi notu nedir sorusuna cevaplar bulabilirsiniz

Findeks kredi notu nedir

Birçok tüketici son dönemlerde kredi ve kredi kartı gibi bankacılık ürünlerinden faydalanmak adına girişimde bulundukları bu adımda Findeks kredi notu nedir sorusuna cevap arar oldu. Bankaların daha güvenli bir şekilde işlem yapabilmeleri ve aynı zaman’da sadece güvenilir kişilere kredi sağlamaları adına özel olarak Kredi Kayıt Bürosu tarafından geliştirilen Findeks kredi notu nedir  bu kapsamda tüketicilere kredi notu istatistiği getirterek daha kılıcı bir hale getirmiş bulunmaktadır. Bu kapsamda birçok tüketici kredi notu öğrenme aşamalarını gerçekleştirmek adına sorgulama sistemini kullanarak bankalardan rahatlıkla kredi çekip, çekemeyeceklerine ilişkin bilgiler almaktadırlar. Findeks sistemi bahsettiğimiz üzere KKB tarafından geliştirilmiş ve ülkemizde yer alan birçok bankanın ortak havuz kullanımı çerçevesinde işleyen gelişmiş bir sistemdir.

 

MERKEZ BANKASI İLE AYNI ORANTIDA İSTATİSTİKLER

Normal’de kredi notu değerlerinizin tam anlamıyla eksiksiz raporları Merkez Bankası veritabanlarında bulunmaktadır. Findeks ise Merkez Bankasına bağlı olaraktan %98’lik bir pay ile doğru orantıda bir değer hacmi vermektedir. Bu durumdan ötürü Findeks kredi notu değerini öğrenmek isteyen kişiler siteye erişim sağlayarak buradaki adımları takip edip kredi notu değerini öğrendikten hemen sonra bankacılık hizmetlerinden ne denli bir yararlanma sağlayacakları hakkında bilgi edinebilirler.

 

FİNDEKS’E NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM

Findeks kredi notumu öğrenmek istiyorum sorusuna cevaben öncelikle Findeks’in resmi web sitesine erişim sağlamanız gerekmektedir. Resmi siteye erişmek için buraya tıklayarak giriş yapabilir ve adımları izleyerek sisteme tam anlamıyla erişim sağladıktan sonra size özel panel ekranından kredi notunuzu ve diğer belirli finansal işlemleri çok basit bir şekilde görebilirsiniz.

 

ALTERNATİF KREDİ NOTU ÖĞRENME YOLLARI

Kredi notunuzu Findeks sisteminden öğrenemiyor veya öğrenmek istemiyorsanız, farklı yollardan da erişim sağlayarak bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilk olarak size en yakın banka şubelerinden herhangi birine giderek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ücretsiz olarak bankalar tarafından sizlere sunulan bu hizmet tamamen yasal çerçeveler içerisinde işlemekte olup, Merkez Bankası ile aynı orantıya sahip bir skor bildirgesinde bulunacaklardır. Bankacıların yanı sıra Vodafone, Turkcell veya farklı bir operatöre merkezlerinden herhangi birine giderek akıllı telefon satın almak için kredi notu değerinizi öğrenebilirsiniz.

7 Ocak 2017 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 578 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status