SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

 RAHİM İLTİHABI

Kadınlarda bazen sağlık sorunlarından dolayı bazen de mikrop kapmalarından dolayı meydana gelen bir durumdur. Her kadında farklı reaksiyonlar ile kendini belli ederken hem kötü bir koku yapar hem de sürekli kişilerin tuvaleti gelmiş gibi hissetmesine neden olur.

RAHİM İLTİHABI BELİRTİLERİ

Kadınlarda meydana gelen rahim iltihabı beden yapılarına ve vücut dirençlerine göre farklı reaksiyonlar ile kendini belli etmektedir.

  • Kadınların regl dönemleri bittikten sonra kendini daha çok belli eder. Beyaz ve sıvı bir akıntı gelmesine neden olur.
  • Regl dönemleri dışında belirsiz olan kanamaların olmasına neden olur.
  • Rahim bölgelerine bazı kadınlarda yanma bazı kadınlarda da kaşıntı gibi reaksiyonların olmasına neden olur.
  • Kadınlar sürekli kendilerini idrarı gelmiş gibi hisseder.
  • İdrar yapma sırasında çekilen sancıdan yanmaya kadar birçok yapı kendini belli eder.
  • Sürekli tekrarlayan bel ağrıları ile kendini belli etmeye başlar.

RAHİM İLTİHABI TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Rahim iltihabı kadınlarda yaş fark etmeden herkeste gözlenebilir. Bu durumla karşı karşıya gelen kadınlar için hem bitkisel hem de ilaçla olan tedavi yöntemleri bulunur. Sebebinin ne olduğunu tam anlamak için bu durumdan şüphelenen kadınların doktor gözetimi altında olması gerekir. Doktor gözetimi altında olmak her zaman daha etkili sonuçların gelmesini sağlar. Tedavi yöntemleri arasında;

  • Evde uygulanacak yöntemler arasında ilk sırada soğan suyu gelmektedir. Soğan suyu adeta iltihap sökücü durumunda olmasından dolayı günde iki kez tekrarlanması kadınların bu durumdan kurtulmasına etki eder.
  • Eğer ileri evrelere gidildiyse sonucunda kısırlık gibi nedenleri beraberinde getirebilecek olması doktorlar tarafından daha çok cerrahi müdahale gerektirir. Bunun için birçok farklı ilaç tedavisi uygulanıyor olsa bile ek olarak cerrahi müdahale de uygulanabilir.
  • Bunlara ek olarak isterseniz en ufak zararı olmayan maydanoz suları da etki edecektir. Maydanozların saplarının kaynatılarak içilmesi kadınların bunu düzene sokması ile sorunun ortadan kalkmasına etki eder. Daha başlarında olan kadınların maydanozu kaynatarak içmeleri meydana gelen iltihabın sökülmesinde etkili olan yöntemlerden biri olmaktadır. Yine de doktor kontrollerini ihmal etmemek de fayda var.

16 Mart 2017 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 818 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status