SUNUCUMUZA DJ ALIMLARI YAPILACAKTIR BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

BOŞANMA PSİKOLOJİSİ NASIL ATLATILIR

boşanma psikolojisi

İnsanların hayatları boyunca yalnız yaşamaları gibi bir durum söz konusu değildir. Bu yüzden bazıları severek bazıları görücü usulü gibi alternatifler ile hayatlarına birilerini alırlar. Kurulan bu ilişkilerde kimileri oldukça mutlu bir şekilde devam ederken kimileri de sadece tartışmalı ya da huzursuz bir şekilde geçmektedir. Bundan dolayı ilerleyen süreçler içerisinde eğer bu tartışmalar ve kavgalar durmak yerine daha da ileri olan boyutlara gidiyor ise kişiler bu durumları boşanma ile sonuçlandırabilir.

Şu an her ne kadar birçok boşanma işlemleri gerçekleşiyor olur ise olsun her zaman bu karar karşılıklı olarak alınmıyor. Bazen boşanmayı kadınlar bazen de erkekler isteyebiliyor. Bu durum da istemeyen tarafın bir nebze etkilenmesine de neden olabilir . Etkilenmeler kişilerde psikolojik olan sorunların gelmesine de neden olabilir. Bu yüzden bazen kişilerin yardım alarak bazen de yalnız kalarak etkilerden kurtulabilirler.

BU SÜREÇ İÇERİSİNDE YAPILMASI GEREKENLER

Boşanma işlemleri gerçekleştikten sonra insanların boşanma psikoloji gibi durumlardan kurtulmaları için yapması gerekenler de bulunmaktadır. Bunlar ne kadar dikkatli bir şekilde gerçekleştirilir ise kişiler bu zorlu olan zaman dilimlerini daha rahat bir şekilde halledebilirler. İşte bu boşanma psikolojisinden kurtulmak isteyen kişilerin yapması gerekenler;

  • Eğer ayrıldı iseniz ve bu noktada acı çeken taraf da sizseniz bir an önce onu unutmak için bir şeyler yapmaya başlamanız gerekir.
  • Ona ait sizde kalan en özel şeyleri dahi uzun bir süre görmemek için elinizden gelen her şeyi yapmanız gerekir.
  • Ondan kalan şeylerden ne kadar çok uzak kalırsanız o kadar hızlı bir şekilde bu psikolojilerden kurtulabilirsiniz.
  • Daha önce eski eşiniz ile gitmediğiniz bir yere gidebilir ve burada kafa dinlemenizi sağlayabilirsiniz.
  • Bazı insanlar yalnız kalarak acılarını daha rahat bir şekilde halledebilirken bazı insanlar da yanlarında birileri olduğu zaman bu psikolojiden daha rahat bir şekilde kurtulabiliyor. Eğer sizler de bu tarz kişilerden biri olduğunuzu düşünüyor iseniz yalnız kalarak kafa yemeyi tercih etmek yerine yanınızda sevdiğiniz insanları da alarak bu anları unutmayı tercih edebilirsiniz.

Birdahaki makale`de görüşmek dileği ile esen kalın!

6 Haziran 2017 TarihindeKalpce Tarafından yazıldı

0 Yorum 595 Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

DMCA.com Protection Status